Řevnický Dřevák prokoukl a představil se veřejnosti

ŘEVNICE – Bývalý nádražní sklad zvaný Dřevák otevřeli na začátku března v Řevnicích. Ještě než byl oficiálně uveden do provozu, místní radnice ho využila jako sběrné místo pro Ukrajinu. Slavnostní otevření tedy proběhlo v útulně zařízeném prostoru mezi darovanými křesly a lampičkami, za poslechu koncertu žáků a učitelů ZUŠky.

Dřevák je typová stavba nádražního překladiště z roku kolem 1890. Podobných, dokonce  i stejných, můžeme vidět u trati mnoho. V dnešní době tyto objekty už ztratily svou funkci je zajímavé sledovat, jak s nimi různé obce naloží – zda pro se ně najde odpovídající využití a jaký dostanou kabát.

Za záchranu řevnického Dřeváku se zasloužila místní ZUŠka, která si ho v roce 2015 vyhlídla jako alternativní výstavní a komunitní prostor. Po nezbytných úpravách provedených svépomocí díky nadšení rodičů a přátel ZUŠky proběhly ve Dřeváku desítky akcí od bazárků, výstav až po věhlasný Bio blues festival. Po dvou letech „zkušebního provozu“ vyvstala nutnost objekt řádně opravit a doplnit nezbytným zázemím.

Dnes má Dřevák za sebou první fázi rekonstrukce. Je opravený téměř do původní podoby a připravený pro sezónní využití. Má kuchyňku, technické zázemí s velkou krbovou vložkou a novým vstupem a všichni věří, že obohatí veřejný i kulturní prostor Řevnic.

Šárka Sodomková