Výlet nebo aktivita pro děti

Výlet nebo aktivita pro dětiPokud stále ještě nevíte, hledáte a váháte, jaký kroužek by byl pro vaše děti nejvhodnější, přináším dobrý tip.

V těsné blízkosti metra Anděl se nachází přírodní oáza, jakou byste tam rozhodně nečekali. Je trochu ukrytá, ale objevit ji není nemožné. Stanice mladých přírodovědců z DDM hl. m. Prahy vytvořila koutek, kde budete objevovat různé druhy rostlin a zvířat.

Co najdete

V přední části areálu se nachází pečlivě udržovaná alpínská zahrada, další zeleň pak tvoří různé dřeviny označené smaltovanými cedulkami s názvy. Je to taková malá botanická zahrada. Můžete potkat skupinku dětí, jak nesou zahradnické náčiní a starají se o místní rostliny pod odborným dozorem.

Pokud půjdete dál, brzy se vašim očím odkryjí různé výběhy, voliéry a ukazatele cesty k teráriím. Venkovní výběhy patří klokanům, poníkům, kozám kamerunským a prasátkům. Ve voliérách žije několik druhů ptáků.

Tropické terárium je domovem mimořádně bohaté expozice plazů. Unikátní je chov krokodýla nilského, ale i dospělých exemplářů krajt, anakond velkých či hroznýšů královských. Uvidíte dravé želvy kajmanky, varany, leguány, různé druhy akvarijních ryb a obojživelníků.

V areálu také najdete ekologicky zaměřenou naučnou stezku, geologickou expozici nebo bylinkovou zahrádku.

Krmení

Pokud přijdete v pravý čas, konkrétně každou středu ve 14 hodin, můžete se zúčastnit krmení terarijních zvířat. V tu dobu je přístupné veřejnosti. Během pobytu v areálu můžete také narazit na ošetřovatele venkovních zvířat a pozorovat je při práci. Pěstované rostliny i některá zvířátka si mohou návštěvníci ve stanici zakoupit.

Jiné aktivity

Stanice přírodovědců poskytuje dětem (i předškolního věku) a mládeži různé druhy dalších zájmových kroužků. Nejsou jen přírodovědně zaměřené. Nabízí trávení volného času na vlastních akcích – táborech, exkurzích a zájezdech. Stanice dále pořádá výstavy, soutěže nebo výtvarná odpoledne. Pro školy se zde navíc uskutečňují prohlídky s výkladem a dopolední výukové programy.

Otevírací doba

Stanice přírodovědců je otevřena v pondělí až pátek od 9 do 19 hodin. Za vstup do skleníku – tropického terária – se platí (jsou otevřeny v úterý, středu a čtvrtek od 14 do 16 hodin). V přízemí hlavní budovy je vybudován bezbariérový přístup.

Proč: prima odpoledne s rodinou

Jak tam: projít obch. centrem Nový Smíchov

Kdy: každý všední den od 9 do 19 hodin

Na jak dlouho: dle volného času

Kam: Kartouzská ulice, kde je přechod vedoucí do ulice Drtinova

Info: www.ddmpraha.cz

(lk)