Výlet do Království železnic

Výlet do Království železnicNa světě je jen několik zábav, jež přitahují člověka od dětství do stáří a okouzlují lidi bez ohledu na povolání, vzdělání nebo osobní zaměření.

Jedním z takových fenoménů je bezesporu modelová železnice. Takzvané mašinky fascinují děti i dospělé snad právě tím, že nabízejí pohled do zmenšeného a přitom dokonale fungujícího světa. V Praze na Smíchově v obchodním komplexu Anděl City vzniká jeden z nejzajímavějších projektů poslední doby. Návštěvníci zde uvidí několik dominant České republiky, pohyblivý automobilový park a spoustu dalších technických vychytávek.

V úžasném malém světě Království železnic si můžete prohlédnout nejen největší modelovou železnici u nás, ale také se zde dozvíte mnoho zajímavých věcí z historie kolejové dopravy, spatříte železniční artefakty, nejrůznější výstavy, včetně největší evropské prezentace populární Mašinky Tomáše, unikátní papírový Šípův model Prahy, nejobsáhlejší expozici současné produkce firmy LEGO a další.

Pro zábavu je k dispozici dětský Pompo koutek plný hraček, malý a velký kinosál, v nichž jsou promítány pořady se železniční tematikou a LEGO filmy pro děti, XBOX, automobilový trenažer, vláčky Merkur a ETS. Království železnic je otevřeno každý den, i o státních svátcích, od 9 do 19 hodin. Poslední lístky se prodávají v 18 hodin.

Máte-li s sebou děti, počítejte s tím, že vám návštěva expozic zabere asi 2 až 4 hodiny. Základní vstupné pro dospělého činí 200 Kč, pro dítě do 15 let 120 Kč. Kompletní ceník a další zajímavé informace najdete na internetu na adresewww.kralovstvi-zeleznic.cz.

(mn)