Všenorské Jablkobraní je opět tu

Ilustrační foto: archiv

Podzim je tu a s ním i Jablkobraní ve Všenorech, které je nabité programem pro malé i velké návštěvníky. Vypukne v sobotu 28. září ve 13 hodin na louce u vlakové zastávky Všenory.
Dobrou zprávu přináší i milovníkům dobrého jídla. Pochutnají si například na jablkobranském hovězím gulášku, pečeném selátku, plněných tortillách, steacích a klobáskách.

Kulturní program začne pod taktovkou country kapely Caravan. Ve 13:45 vystoupí děti z místní mateřské školy a o hodinu později Dogdancing. Ve 14:30 krev rozproudí Aerobic club Olympia a v 15 hodin folková a country skupina Pacifik. Všenorští rytíři dorazí v 16:30, středisko volného času se představí v 16:45 a v 17 hodin se dozvíte vítěze soutěže o nejlepší jablečný koláč. Akcí provede Lukáš Štěpánek, který v 17:15 ohlásí hudební skupinu Five Foxies. A celou akci v 18 hodin uzavře výtečný hudebník Jiří Stivín.

Kromě soutěže o tradiční podzimní dobrotu bude na místě dílna Všenorských rytířů s lukostřelbou a šermováním, dále dětské výtvarné dílničky, keramická dílna střediska volného času, infostánek MŠ Všenory, místní knihovny i obce, překážková dráhy Bootcamp a fotbalové obří šipky.

(lib)