Volejbalistky odstartovaly sezonu na jedničku

DOBŘICHOVICE – Mladé hráčky dobřichovického klubu SVBC vstoupily ve velkém stylu do krajského přeboru starších žákyň. Ve dvou kvalifikačních kolech, v nichž se rozhodovalo o zařazení do výkonnostních skupin pro další fázi soutěže, elitní tým dominoval.

V tom prvním si díky výhře 2:0 nad silnou Příbramí zajistil dobré nasazení do druhé fáze. Tam v utkání o první místo ve skupině deklasoval Říčany 25:11 a 25:12 a postoupil do nejsilnější skupiny, kde se potká s nejlepšími týmy Středočeského kraje.

Druhý tým starších žákyň sbírá zkušenosti. Ve velmi mladé sestavě složené především z mladších žákyň s minimem šestkových zkušeností urval první vítězství, když v Komárově porazil místní tým 2:0 na sety. Dívky nesložily zbraně ani za stavu 0:10 ve druhé sadě, kterou díky osmibodové šňůře v závěru vyhrály 25:20.

Medaile přinesl první turnaj v minivolejbale, který se tradičně koná v Církvici u Kutné Hory. Tým SVBC získal stříbro v nejpokročilejším modrém minivolejbale a družstva pod hlavičkou Sokola Dobřichovice obsadila první dvě místa v červené kategorii.

Starším hráčkám SVBC se v létě dařilo na písku. Kateřina a Anna Pavelkovy dokonce v plážovém volejbale ovládly mistrovství Evropy do 18 let.

kab