Volejbalistky nabíraly síly do důležitých utkání

Foto: archiv týmu
Foto: archiv týmu

Klidné vánoční svátky si užily prvoligové volejbalistky Dobřichovic. Ze 17 odehraných utkání totiž prohrály pouze čtyřikrát a na prvním místě tabulky skupiny B se vyhřívají s luxusním náskokem 10 bodů na druhý Sokol Žižkov.

Volejbalistky mrzí hlavně poslední dva zápasy s Hradcem Králové z úplného konce tabulky na jeho palubovce. Dobiholky po nevydařeném výkonu oba překvapivě prohrály. Naštěstí se však tyto výsledky do vyřazovací části započítávat nebudou, a tak je daleko důležitější předchozí dvojzápas s týmem z horní části tabulky z Brna. „Po parádním výkonu a drtivé výhře na Brnem jsme se bohužel nedokázaly plně koncentrovat na poslední zápasy s Hradcem a rok 2016 jsme nezakončily úplně podle představ. Navíc se nakupila jak drobná, tak vážnější zranění téměř u všech hráček týmu a dohrávaly jsme opravdu už s vidinou nadcházejícího volna,“ říká nahrávačka týmu Jolana Prokopová.

V lednu se po zranění ruky do přípravy znovu zapojí i druhá nahrávačka Šourková a smečařka Grecová. Obě se s týmem mohou poprvé předvést na mistrovství České republiky ve volejbale týmů hrajících pod hlavičkou Sokola, který se tradičně koná v Chocni, tentokrát o víkendu 7. a 8. ledna.

Ačkoli první část soutěže ještě není dohraná, o postupujících do play-off a boje o extraligu je už fakticky rozhodnuto. „Zřejmě nás čekají zápasy v Českých Budějovicích, Plzni a s týmem z pražských Nuslí. Všechno to jsou soupeři, které dobře známe, a rozhodně to budou velmi vyrovnané a těžké bitvy,“ říká libero dobřichovického týmu Petra Kopecká.

Ovšem do konce základní části 1. ligy zbývá odehrát ještě čtyři zápasy, zejména v pátek 20. ledna od 19 hodin a v sobotu 21. ledna od 11 hodin. „Všechny zveme na utkání s již zmíněným týmem Sokola Žižkov, který bude nejen atraktivním bojem dvou dosud nejlepších týmů soutěže, ale zároveň bude důležitý i pro výchozí postavení v play-off. Těšíme se na vás v dobřichovické hale a přejeme všem fanouškům dobřichovického volejbalu hodně zdraví a štěstí do roku 2017,“ vzkazují „dobiholky“ svým příznivcům.

(bs)

Foto: archiv týmu
Foto: archiv týmu