Volejbalisté jsou krok od finále, vítězí i ženský tým

Foto: Oldřich Burian

Dobřichovické volejbalové týmy pokračují ve výborných výkonech. Muže dělí od postupu do prvoligového finále jediná výhra, družstvo žen si zase připsalo další výhry v nadstavbové části.

Volejbalisté potvrdili v úvodním kole play off roli favoritů, když sérii s SK Brno ovládli v nejkratším možném termínu 3:0 na zápasy. A výtečně mají rozjeté také semifinále s výběrem Matematicko-fyzikální fakulty Praha.

Dobřichovice jako vítězové základní části nastoupili k úvodním dvěma zápasům proti vysokoškolákům na domácí palubovce. Zatímco první vzájemné měření sil ovládli svěřenci kouče Jakuba Kolouška 3:0 na sety, následující duel už tak jednoznačný nebyl. O vítězi musela rozhodnout až poslední pátá sada, kterou pro sebe získaly Dobřichovice.

V sérii se ujaly vedení 2:0 na zápasy a postup do prvoligového finále si mohou zajistit už v pátek 2. března, kdy se představí na palubovce soupeře. Případný čtvrtý zápas je na programu následující den.

Ve druhé části sezony se daří i dobřichovickým volejbalistkám, které vyhrály všech šest utkání v nadstavbové části druhé nejvyšší tuzemské soutěže. Naposledy se představily na půdě pražských Střešovic, odkud si přivezly výhry 3:2 a 3:0 na sety. V tabulce jim v konkurenci dalších pěti mužstev patří i nadále druhá příčka za vedoucími Českými Budějovicemi.

Druhou polovinu nadstavby Dobřichovice rozehrají domácím dvojutkáním s Moravskou Slavií Brno. Páteční zápas začne v 19:30 hodin, v sobotu bude úvodní set rozehrán už v 11 hodin.

(ph)