Volejbalisté dál vítězí, ženy předvedly parádní obrat

Foto: archiv týmu

Dobřichovičtí volejbalisté zůstali v čele prvoligové tabulky po těžkých zápasech na Moravě. Poradili si s SK Brno i Starým Městem a zatím neztratili ani bod. Bojoval také ženský tým.

Ten se z prvního dvojzápasu v druhé nejvyšší soutěži v Českých Budějovicích vrátil s výhrou a porážkou.

 

Volejbalisté se v úvodu nové sezony potkali s výtečnou formou. Po domácích výhrách nad loňským šampionem z Turnova a výběrem Matematicko-fyzikální fakulty Praha si svěřence kouče Jakuba Kolouška připsali další dvě výhry i po zápasech s moravskými soupeři.

Na palubovce SK Brno byli Dobřichovice stoprocentní a vyhráli hladce 3:0 na sety. O den později se představili na půdě Starého Města. Domácí sice získali první set ve svůj prospěch, ale poté začal úřadovat hostující celek. Dobřichovičtí vyhráli následující tři sady a celý zápas 3:1.

Pohled na tabulku první ligy je tak mimořádně příjemný. Dobřichovice mají po čtyřech odehraných zápasech jako jediný celek v soutěži plný počet 12 bodů. První místo v tabulce budou hájit v pátek 13. října a o den později, kdy v domácím prostředí vyzvou Nymburk a TJ ČZU.

Volejbalistky vstoupily do nového prvoligového ročníku s poloviční úspěšností. V prvním duelu proti domácím Českým Budějovicím předvedly parádní obrat. Prohrávaly už 0:2 na sety, ale nakonec slavily výhru 3:2. V odvetě se Dobřichovicím už tolik nedařilo, loňským vítězkám podlehly 1:3.

Nejbližší program dobřichovických volejbalistů v 1 .lize:

Muži:
5. kolo – pátek 13. října: Dobřichovice – Nymburk, 18:00
6. kolo – sobota 14. října: Dobřichovice – TJ ČZU, 17:00

Ženy:
3. kolo – pátek 6. října: Dobřichovice – Plzeň, 18:30
4. kolo – sobota 7. října: Dobřichovice – Plzeň, 10:00

(ph)