Vláda uzavřela školy a zakázala akce nad 100 lidí

Ilustrační foto: ICP

Po jednání Bezpečnostní rady státu Ministerstvo zdravotnictví České republiky vydalo dvě další mimořádná opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19.
Zakázány byly všechny hromadné akce, kde je najednou více než 100 osob. Dále byla zakázaná výuka na základních, středních, vysokých i vyšších odborných školách. „Epidemiologická situace v Evropě se nevyvíjí dobře, a to nejen v Itálii, ale i dalších státech. Je lepší být aktivní na začátku, když je epidemie v počátku, než situaci řešit „ex post“ jako je tomu například v Itálii, kde vzrostl za jeden den počet případů skokově.“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Školy budou uzavřeny minimálně 14 dnů, možná i déle. Stát nyní spíše počítá se zpřísněním opatření a k uzavření vyzývá také mateřské školy a ZUŠ, protože také zde se schází větší skupina lidí, která může koronavirus přenášet. Jde totiž o preventivní opatření, která mají za cíl zpomalit šíření viru a zabezpečit tak mimo jiné plnou léčbu nemocných.

Zároveň ministr potvrdil první „přelomový“ případ v ČR bez tzv. cestovatelské anamnézy, kterým je pražský taxikář. V době vyhlášení mimořádných opatření bylo v České republice potvrzeno 40 onemocnění koronavirem. K dnešnímu okamžiku, tedy ke středě 11.3. ráno, jich ministerstvo eviduje 64. Jde zatím o největší skokový nárůst.

Vše ohledně nových mimořádných opatření najdete zde.

(red)