Vinařky chystají novinku: hudební piknik na mlýnském ostrově

Ilustrační foto: archiv

Konec prázdnin u dolní Berounky již tradičně patří oblíbeným Vinařským slavnostem v Dobřichovicích. Také letos poslední prázdninovou sobotu 1. září vypukne pestrý program.

Začne v 11 hodin na zámku a v jeho okolí.

Novinkou je odpolední hudební piknik na mlýnském ostrově nedaleko kostela, kde od 12:30 vystoupí celkem tři hudební uskupení: Ondřej Fencl a Hromosvod, kapela 5P Luboše Pospíšila, bluesové trio Jesse Ballard, Jan Hrubý, Joe Kučera.

Hlavní scéna bude od 11:00 patřit Modrému cimbálu a jeho cover písním Stinga, U2, Elton Johna a dalších. Nejslavnější hity A. Franklin, S. Wondera a dalších interpretů v originálním podání s prvky jazzu, latin music a soulu přednesou od 13:30 Soul  Sisters. Swingová hvězda Jan Smigmator představí od 17:00 CD ke 120. výročí narození G. Gershwina. Letošní vítěz soutěže bude vyhlášen v 18:30. Poté pódium ovládne Mário Bihári a Bachtale Apsa, po nich ještě zahraje akustická kapela ze Slovácka 12:Piet. Pro děti je připravena od 15:00 pohádka O větrném králi a šermířské představení skupiny Alotrium.

(pan)