Vinařičtí otevřeli galerii Roubenka

vinariceFotogalerie Roubenka byla slavnostně otevřena ve Vinařicích.

Vinařičtí tak po roce a půl završili rekonstrukci dvou památkově chráněných objektů z 18. století na místní návsi – bývalé kovárny a právě staré roubenné chalupy.

„Vše vyšlo přibližně na tři miliony korun, devadesát procent částky by nám měl uhradit Středočeský kraj,” uvedl starosta Vinařic Petr Podubecký.

„Za dřívějšího režimu tyto stavby chátraly, nebylo dost peněz na opravy. Jejich zakoupením a opravou se pro vinařické občany blýská na lepší časy, což se týká hlavně společenského života. Po uzavření hotelu Český kras teď obec získala prostory, kde se mohou lidé scházet a pořádat i malé kulturní akce,” dodal Zatímco v kovárně si místní zřídili klub, kde se konají posezení a chlapi sem chodí na pivo, z chalupy je po rekonstrukci fotogalerie. Při slavnostním otevření zde byly vystaveny historické snímky místních ochotníků, hasičů, staročeských májů i dalších akcí. Zájemci si také mohli prolistovat obecní kroniku.

„Vše bude k vidění i nadále,” ujišťuje starosta.

„Fotogalerie bude volně přístupná každý pátek večer od 18 do 20 hodin, nebo kdykoliv jindy po domluvě se mnou,” doplňuje Petr Podubecký s tím, že expozice by se měla postupně obměňovat.

Miloslav Frýdl, převzato z Našich novin.