VIDEO: Výtvarník Mareš vystavuje v pivotelu MMX

Foto: Petra Stehlíková

Pokud se v blízké době chystáte do pivotelu MMX, mile vás překvapí nově instalovaná výstava Dominika Mareše, známého malíře, který tvoří v duchu strukturální abstrakce.

Ostravský rodák se věnuje malbě od svých 17 let. Na svém kontě má kolem 40 výstav. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách mnoha galerií a soukromých sběratelů u nás i v zahraničí. Rád si hraje s materiály. Nedávno se nastěhoval do ateliéru v areálu pražské Pragovky, jejíž prostor mu učaroval.

Letovský MMX je pro umělce v mnohém ohledu premiérou. Nikdy svá díla neumístil v kavárně ani v restauraci. A navíc zde vystavuje obrazy s tématem Zásnuby, které zpracovával poprvé.

Jak Dominik Mareš spokojeně říká, nyní pod jeho výtvory mohou lidé hodovat. Stalo se tak zásluhou majitele MMX Roberta Chládka, který ho oslovil. Myšlenka a prostor umělce zaujaly. A tak jeho díla mohou návštěvníci v Letech obdivovat do konce léta.

V reportáži na webu iDobnet.cz v sekci VIDEA nahlédnete do Marešova ateliéru, dozvíte se něco o jeho tvorbě nebo další zajímavosti ze života, například jakou známku dostal ve škole za svůj obraz Vítr a déšť.

(hej, mn)