VIDEO: V Dobřichovicích vzpomínali na Sametovou

Akci s názvem Nechceme zpátky aneb živé obrazy ze 17. listopadu 1989 uspořádala v sobotu 9. listopadu Dobřichovická divadelní společnost společně s Městem Dobřichovice.

Vzpomínkové setkání si nenechaly ujít davy lidí.

Historická rekonstrukce událostí v Dobřichovicích měla význam zvláště pro mládež, která během revolučního roku 1989 ještě nebyla na světě. Nejen ta mohla ovšem zhlédnout opravdu živé obrazy ze 17. listopadu 1989 – autentické písně i projevy studentů, tehdejší proklamovaná hesla, uniformované policisty Veřejné bezpečnosti, průvod občanů na Národní třídu včetně potyček s příslušníky VB a poté projevy v Melantrichu i legendární píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu v podání Lucie Kukulové.

Akci provázel slovem moderátor Petr Král a vedle občanů Dobřichovic se do ní zapojili také muži z Obvodního oddělení VB Strnadice v dobových uniformách s dobovými vozidly. Podpořil ji starosta města Petr Hampl.

„Děkujeme všem za účast! Mladí i starší prožili znovu události ze 17. listopadu 1989. Končili jsme s nadějí, že za svobodu, za život bez lží, manipulace a podvodů má cenu bojovat. A nedáme se odradit,“ sdělili organizátoři.

(vj, lh)