VIDEO: První letošní reportáže z kraje

150124_magazin_kraje_2Dění posledních týdnů přináší 23. díl Magazínu Středočeského kraje. Mimo jiné informuje o plánovaných opravách silnic, předvánočním obdarovávání, prvním letošním miminku i hodnocení nejlepších potravinářských výrobků kraje.

Kraj chce do dopravních projektů v roce 2015 investovat až 4 miliardy korun, dalších více než 700 milionů korun dostane kraj na opravy silnic od ministerstva dopravy.

Dvě reportáže diváky vrátí do vánočního období, kdy zástupci Středočeského kraje předali dárky dětem z téměř dvaceti dětských domovů a center. Kamera zavítala také za prvními krajskými novorozenci roku 2015. Ve Středočeském kraji se první miminko letošního roku narodilo 1. ledna 58 minut po půlnoci v mladoboleslavské nemocnici. Chlapci a jeho šťastné mamince přijeli předat dárek středočeský hejtman Miloš Petera a náměstek pro regionální rozvoj Karel Horčička.

Dalším tématem je hodnocení výrobků v rámci 9. ročníku soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje roku 2014“. Celkem 65 výrobků se uchází o udělení ocenění. Své výrobky do soutěže přihlásilo 11 výrobců ze středních Čech. Slavnostní vyhlášení se uskuteční koncem března na výstavě Jarní zemědělec 2015 na Výstavišti v Lysé nad Labem.

Středočeský kraj vysílá magazín přes rok, první díl spustil na podzim 2013.

(red)

httpv://youtu.be/fa1co_rHA5I