VIDEO: LSD již po dvanácté sklidily úspěch

divadloZkratka LSD může evokovat představu jisté závislosti – a tak tomu opravdu je. Zejména, pokud jsme se pohybovali na konci srpna v prostorách Lesního divadla v Řevnicích.

Právě zde každoročně probíhají Lesní slavnosti divadla. Letos již po dvanácté.

Natěšení diváci se před zavřenou bránou srocovali už hodinu a půl před představením, aby si zabrali to nejlepší místo. Brány se otevřely v sedm hodin a všechny kulturně chtivé diváky pustily dovnitř. V den natáčení se hrála Zimní pohádka od Shakespeara, hra, která prý není úplně jednoduchá na zpracování. Bylo se tedy na co těšit, protože představení z dílny Dejvického divadla bývají zajímavá a kvalitně provedená.

Ještě před představením jsme usedli do lavic společně s panem Miloslavem Smejkalem, abychom si popovídali o vzniku slavností, kam se za dobu pořádání posunuly a co bylo letos k vidění.

V osm hodin se dřevěné lavice v “Lesňáku” zcela zaplnily a šum mezi diváky utichl. Scéna laděná doběla působila trošku jako ze sna. Kontrast přírody a scény vytvořil zajímavou atmosféru.

Lesní slavnosti divadla jsou velmi oblíbeným tradičním programem. Poznat je to už na předprodejích, které začínají prvního dubna a kolem třetího dubna jsou lístky pryč. Pokud se tedy chcete účastnit těchto akcí s neopakovatelnou atmosférou, musíte být ostražití a rychle nakupovat u paní Staré. Více se dozvíte ve videu.

Přejeme příjemné zážitky při sledování naší reportáže.

(vs, hej)