VIDEO: Indický dirigent Chaudhuri představil odkaz Antonína Dvořáka

Debashish Chaudhuri Foto: Radek Havlíček

SVATÁ HORA U PŘÍBRAMI – Zajímavý koncert s názvem Amerika po Dvořákovi aneb od klasiky po ragtime mohli diváci vyslechnout v krásném prostředí Svaté Hory u Příbrami. Karlovarský symfonický orchestr dirigoval indický umělec Debashish Chaudhuri a na akordeon zahrál Martin Kot.

Koncert představil Antonína Dvořáka a jeho vliv na americkou hudbu. Dirigent Debashish Chaudhuri (nyní žijící v Řevnicích) přivítal diváky česky a pronesl pár slov o slavném českém skladateli. „Před lety mi řekla ředitelka festivalu Albína Houšková: vymysli něco o amerických žácích Antonína Dvořáka. Od té doby jsem objevil tolik kouzelných odkazů, které tu Antonín Dvořák zanechal.“

Během koncertu, který byl součástí 53. ročníku hudebního festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami, zahrál na akordeon dvacetiletý Martin Kot, vítěz mnoha soutěží v České republice i v zahraničí. Talentovaný muzikant vystupoval například s Filharmonií Brno, Filharmonií B. Martinů a s mnoha významnými hudebníky, třeba s Václavem Hudečkem a Jaroslavem Svěceným. V současné době studuje Pražskou konzervatoř.

Karlovarský symfonický orchestr je jedním z nejstarších orchestrů v Evropě, funguje od roku 1835.

Natočili jsme pro vás krátké video z koncertu.