VIDEO: Houslistu Hrubého doprovodily i varhany

Jan HrubýVe čtvrtek 22. prosince 2016 v podvečer se shromáždili příznivci dobré hudby v kapli svatého Judy Tadeáše v Dobřichovicích, aby si poslechli společný výkon pestré skupiny muzikantů, v níž byl i místní rodák Jan Hrubý.

Kompletní složení hudebníků bylo následující: Jan Hrubý, kterého můžete znát z kapel Framus5 nebo Kukulín (housle), Jan Kolář ze stejných hudebních těles (hoboj), Sean Barry) keltská harfa), David Noll z divadla sklep (varhany) a Andrea Kudrnová (flétny).

Protože je v kapli poměrně zima, koncert trval necelou hodinu. Hudebně byl velmi rozmanitý. Zaznělo na něm několik irských tradicionálů aranžovaných Janem Hrubým a Seanem Barrym. Barry společně s Janem Kolářem dvojhlasně zazpívali písně Simona a Garfunkela The Sound of Silence nebo Scarborough Fair. Kolář zahrál také dvě věty z barokních sonát Benedetta Marcella. Jana Hrubého jsme výjimečně mohli slyšet za doprovodu varhan.

Vstupenky „zmizely“ již během prvního týdne předprodeje. Pro tak velký zájem Jan Hrubý plánuje rodné Dobřichovice opět navštívit a uspořádat další koncert. Dobnet TV přináší krátký sestřih z akce.

(vs,hej)