V prostoru nádraží byla zahájena stavba výpravní budovy a lávky

Foto: z archivu MČ Praha 16

PRAHA – RADOTÍN – Stavba nové výpravní budovy a lávky pro pěší a cyklisty byla zahájena 19. září v prostoru železniční stanice Praha – Radotín. Práce by měly trvat 14 měsíců, předpokládaný termín dokončení je prosinec roku 2023.

Investory stavby nového objektu jsou Správa železnic a Hlavní město Praha, stavba bude stát celkem 39,6 milionu korun bez DPH. Výpravní budova bude jednopodlažní a bude v ní odbavovací hala, pokladny, toalety, komerční prostory a provozní zázemí. Z haly pak povede schodiště do podchodu, dále zde budou čtyři vstupy na ulici a dva na první nástupiště. Prosklená stavba naváže na stávající výpravní budovu, ve které je zázemí pro přednostu a obsluhu stanice i technologické zařízení.

Bezbariérová lávka určená pro pěší a cyklisty bude začínat kousek od železničního přejezdu Na Betonce a povede podél železničního mostu až k podchodu za restaurací Rozmarýn. „Lávku, která nebyla součástí celého původního projektu modernizace trati, prosadila radotínská radnice kvůli zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů. Především rodiče školáků potěší, že se jejich děti dostanou bezpečně od nádraží a nového sídliště až ke školám,“ uvedl starosta MČ Praha 16 Karel Hanzlík.

Vizualizace výpravní budovy Foto: Správa železnic

Vizualizace lávky Autor: Doma je doma/Petr Karas