V Litni se rozloučili s létem

V Litni se rozloučili s létem 1Loučení s létem 2010 proběhlo minulou sobotu u fotbalového hřiště.
Hlavní organizátorkou, která celou akci vymyslela, je Lucie Smíšková. Na organizaci se také podílel Sbor dobrovolných hasičů Liteň a Domeček Hořovice. Účelem bylo uspořádat akci pro děti a dospělé z Litně a okolí a případný zisk využít na vybavení dětského hřiště. Během dne bylo naplánováno a také uskutečněno mnoho ukázek z umění hasičů, policie a záchranné služby. Celý den mohly děti soutěžit, vyrábět, ale i využít atrakce jako například skákací hrady.

Loučení s létem zahájili malí hasiči z Nučic a Zadní Třebáně požárním útokem.

Následovaly ukázky Policie ČR z Berouna a Karlštejna. Děti i dospělí si mohli vyzkoušet měření radarem, test na alkohol a sbírat daktyloskopické stopy. Toto vše pomohli nacvičit a zorganizovat policisté z obvodního oddělení Karlštejn prap. Šilhánek a nstrzm. Dovalovský,kterým děkujeme za ochotu a svůj volný čas, který nám věnovali a v závěru osobně, jako praví profesionálové předvedli ukázkové zneškodnění bankovního lupiče.

Svůj vůz a vybavení zde předvedla i ZS Trans Hospitál z Řevnic, která si i přes velké pracovní vytížení a neustálou pohotovost našla čas a věnovala ho naší akci.

Dále si liteňští hasiči připravili netradiční sranda-soutěž v požárním sportu. Této soutěže se zúčastnili hasiči z Litně, Nučic a Zadní Třebaně. Soutěžící museli vypít 1,5 litru vody, prolézt automobilem, odnést na nosítkách strojníka a ten pak sál vodu z kádě, aby se voda dostala k hasičům u proudnic a ti pak mohli proudem shodit plechovky. Ještě před vyhlášením výsledků byla pro soutěžní družstva připravena netradiční štafeta, při které se hasiči krášlili, pověsili mokré prádlo, malovali vysněnou manželku a pletli copánky. Na závěr odpoledne si liteňští hasiči připravili ukázku zásahu na požár osobního vozidla.

Celý den zpestřoval Domeček Hořovice svými soutěžemi a zábavným programem, při kterém se bavili nejen děti ale i dospělí za což jim patří velký dík.

Tato akce byla podpořena z fondu hejtmana Středočeského kraje, a proto mohli být pro všechny děti připraveny dárky a odměny za splněné soutěže. Jednalo se o dobrovolnou akci bez nároku na odměnu jmenovaných organizátorů a všech zúčastněných. Výtěžek z této akce byl věnován na rozvoj dětského hřiště v Litni. Děkujeme všem návštěvníkům, že přišli podpořit první ročník této akce a podpořit dobrou věc svojí účastí.

Jiří HráchV Litni se rozloučili s létem 2