V Křesle pro hosta usedl hrabě Kinský

Foto: Petra Stehlíková

Velmi zajímavá setkání probíhají během léta v klubu na kurtech Sokola ve Svinařích. Minulý pátek usedl do ´Křesla pro hosta´ hrabě František Kinský, podnikatel a současný starosta Kostelce nad Orlicí. Zítra 4. srpna ho vystřídá filmový historik Pavel Taussig.

Hrabě Maria František Emanuel Jan Sylvester Alfons Kinský z Vchynic a Tetova, který ve Svinařích mluvil mimo jiné i o svém dlouhém jméně, je moderátorem dokumentárního seriálu ČT Modrá krev. Páteční setkání začalo projekcí jednoho dílu tohoto seriálu a poté pan hrabě Kinský vyprávěl o svém životě, o historii rodu Kinských i opravách rodného zámku Kostelec nad Orlicí. Zájemci se mohli ptát, případně vhodit své otázky do krabičky. Večerem provázel Zadnotřebaňan Zdenek Patočka, který povídání organizuje.

Další beseda je připravena na pátek 4. srpna od 17 hodin. Tentokrát se můžete těšit na Pavla Taussiga, filmového historika, publicistu a také autora námětu filmu Kolja. Křeslo začne projekcí a pokračuje povídáním. Jako obvykle se během debaty můžete ptát.

(lh)