V Hořovicích zemina zavalila ženu

Foto: HZS Středočeský kraj
Foto: HZS Středočeský kraj

V sobotu 18. června došlo v Hořovicích k tragédii. Ženu, která pracovala ve výkopu na Palackého náměstí, zavalilo velké množství zeminy. I přes rychlý zásah hasičů a dalších záchranářů nepřežila.

Událost byla na tísňovou linku nahlášena v 10:38. Už o tři minuty později na místo dorazila hořovická jednotka. Za ní postupně dojížděly další posily z řad profesionálů i dobrovolníků.

Neštěstí se odehrálo v úzkém průjezdu mezi dvěma objekty, kde byl kvůli hydroizolaci vytvořený 10 metrů dlouhý a tři metry široký výkop. Právě v něm pracovala žena, na kterou se zemina sesunula. Pomocí dostupných technických prostředků hasiči nejdříve zajistili výkop proti dalšímu pohybu zeminy a poté začali hlínu z výkopu odstraňovat. Práci urychlil speciální sací bagr, který přijel ze Záchranného útvaru HZS ČR ve Zbirohu.

Po dvou hodinách velice fyzicky namáhavé činnosti ve stísněném prostoru záchranáři ženu objevili. Lékař už jen konstatoval smrt.

V průběhu záchranných prací členové Týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje poskytovali psychickou pomoc příbuzným oběti.

Výkop byl kvůli zajištění bezpečnosti a statiky zahrnut. A místo zásahu předáno Policii ČR.

(red)