V Halounech oslavili Masopust

foto: Jana Voglová
foto: Jana Voglová

Letos už ve čtvrtém ročníku prošel malebnou osadou Halouny masopustní průvod.

Za krásného slunečného počasí přesně ve  14 hodin se sešli všichni účastníci průvodu – maškary i zvědavci – na můstku na Halounech . Podobně jako v jiných letech jsme mohli vidět hnědého i ledního medvěda, smrtku,  zástupce nejrůznějších tvorů od prasete přes krávy, koně a páva, z lesa zavítali lesní mužíčci, do průvodu přihopsalo veliké mimino, vnesly se víly a motýlci, přišly krásné i ošklivé čarodějnice,  dále Vikingové, andílci, nově se zúčastnili Avataři ,Teletubbies a Hippies  a spousta dalších maškar.

Své převleky předvedlo téměř padesát dospělých, dětí a dokonce i čtyřnohých účastníků. Zkrátka masopustní průvod byl plný zábavných kostýmů. Pepa Vondráček v převleku krále již dle tradice požádal starostu o svolení s masopustním veselím a následně už průvod táhl vsí. Téměř u každého domu hospodyňky připravily stoleček s masopustními dobrotami a nechybělo ani něco na zahřátí. Za veselého hraní a zpěvu kapely Trombenik si všichni užili krásného odpoledne. Kdo mohl, fotil nebo točil video, nechybělo ani obvyklé společné foto u hasičárny.  Hlavním smyslem obchůzky po vsi byla zábava a legrace. A to se povedlo. Velký dík patří organizátorům, všem maskám, které věnovaly pečlivou přípravu svým kostýmům i všem, kteří průvod pohostili.

Na křižovatce pod hospodou byly oceněny věnci buřtů nejlepší masky, které cestou vybrala královna. Absolutními vítězi byli lesní mužíčci, následovali Teletubbies a mimino s velikánkou zadnicí. Průvod byl zakončen masopustní zábavou v hospodě U zrzavého paviána, kde účastníky přivítala dobrá víla masopustu. Po celý večer k tanci i poslechu vyhrávala židovská kapela Trombenik. Krásný večer obohatila svým nádherným vystoupením i skupina orientálních tanečnic z Černošic. Všichni, dospělí i děti, se bavili do pozdních večerních hodin a nikomu se ani nechtělo domů.

Jana Voglová