V berounské nemocnici naplno očkují a fungují bez omezení

Ilustrační obrázek: ICP

BEROUN – Až dvě stovky lidí každý den mohou očkovat v berounské Rehabilitační nemocnici, která slouží jako velkokapacitní očkovací centrum určené pro celé ORP (obce s rozšířenou působností) Beroun. Žádná další péče ale není kvůli tomu omezena a všechna oddělení fungují v plném rozsahu.

Velkokapacitní očkovací centrum je umístěné v areálu nemocnice. Vstup je označený informačními cedulemi pro snadnější orientaci. Lidé do centra vcházejí speciálním koridorem, aby nepřišli do styku s pacienty nemocnice. Provozní doba očkovacího centra je ve všední dny od 7:00 do 18:00, do budoucna se počítá s prodloužením o víkendy. Aktuálně fungují dva týmy, které zvládnou očkovat zmiňovaných dvě stě lidí denně. Nemocnice ale dál shání lékaře a sestry, aby mohla rozšířit týmy o další.

Lidé registrovaní v berounské nemocnici, by si měli předem vyplnit formulář, který najdou na webových stránkách nemocnice. V nemocnici se zatím podařilo aplikovat dávku všem registrovaným žadatelům ze skupiny lidí 80+ a vybraných profesí. Od 1. března se očkují i senioři nad 70 let a k nim se přidali pedagogičtí pracovníci.

(pan)