V Berouně budete moci ochutnat Evropu

BEROUN – Akci Ochutnej Evropu pořádá od srpna do října Středočeský kraj v jedenácti největších středočeských městech. Našemu regionu nejbližší akce se koná 21. srpna od 10 do 18 hodin na berounském Husově náměstí.

Každá z 27 členských zemí EU bude mít na akcích vlastní stánek. Samostatně se představí Středočeský kraj společně s EU. „Návštěvníci budou mít možnost lépe poznat a pochopit význam členství ČR v Evropské unii a také různorodost evropských regionů, jejich kulturu, tradice a gastronomii. Zábavnou a atraktivní formou chceme návštěvníkům představit význam našeho členství v Evropské Unii,“ vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda. Kromě stanů s nabídkou pokrmů, produktů či výrobků jednotlivých zemí, které návštěvníci budou moci ochutnat, případně i zakoupit, bude na místě doplněna i putovní výstava staveb vzniklých za přispění finančních prostředků z EU.

Ochutnej Evropu můžete navštívit také v těchto městech: Nymburk (13. 8.),  Rakovník (27. 8.), Benešov (3. 9.), Výstaviště Lysá nad Labem (8. – 10. 9.), Kolín (17. 9.), Mladá Boleslav (24. 9.), Kutná Hora (1.1 0.), Mělník (8. 10.) a Kladno (15. 10.)