Umělci mohou vystavovat a soutěžit v on-line galerii

Ilustrační foto: ICP

BEROUN – Soutěž pro mladé výtvarníky ve virtuálním světě zorganizovala Andrea Borovská ze ZUŠ Václava Talicha v Berouně. Mladí umělci mohou zasílat své výtvory do on-line galerie nazvané Čímtačára.

Soutěžní přehlídky se mohou účastnit žáci a studenti základních a středních škol, základních uměleckých škol, děti z výtvarných kroužků. Práce hodnotí odborná porota složená z profesionálních výtvarníků, kteří mají bohaté zkušenosti nejen s dětskou výtvarnou tvorbou ve složení: Roman Hudziec, Miloš Vacík, Teresa Wiechova, Yvonne Vacha a Lucie Voráčková.

“Vytvoření netradiční galerie je reakcí na současnou situaci, kdy mladí umělci nemohou navštěvovat své kroužky a volnočasové aktivity. Jako pedagog výtvarného oboru na základní umělecké škole jsem v minulých měsících na vlastní kůži poznala, jak je pro naše žáky a studenty důležité udržet si kontakt s výtvarným světem i v době, kdy tomu podmínky moc nepřejí,“ říká Borovská.

Cílem projektu je vytvořit pomocí přehlídek obsáhlou on-line galerii výtvarných prací žáků a učitelů výtvarných oborů. Do prvního ročníku lze nahrávat práce do 30. dubna. Tématem je Bludiště. Vyhlášení vítězů je plánované na červen 2021.

(pan)