U hasičské zbrojnice vznikla nová stezka napříč parčíkem

Nový chodníček je zatím bez trávy, ta bude brzy vyseta Foto: Lucie Hochmalová

ŘEVNICE – Parčík u hasičské zbrojnice v řevnické Selecké ulici se během uplynulých týdnů proměnil. Napříč parkem tu vznikl chodníček s posezením a přibyly tři platany. Autorkou návrhu je městská architektka Daria Balejová.

Rekonstrukce parku navázala na loňskou rekonstrukci hasičské zbrojnice, která se parku také dotýkala – bylo potřeba například odstranit staré nádrže, vyměnit kanalizaci a rozšířit dvůr Hasičské záchranné služby o dva metry na úkor parku. Při této příležitosti bylo rozhodnuto, že park bude zkultivován. „Zadáním byly jednoduché, levné a dobře proveditelné úpravy, které zvládnou pracovníci technických služeb. Navrhla jsem zachovat používanou příčnou zkratku a oživit ji uprostřed jednoduchým posezením. Mým cílem bylo především posílit parkovou atmosféru tohoto zeleného čtverce uprostřed zástavby: v celém Selci je jen jeden,“ uvedla pro Ruch městská architektka Daria Balejová.

Do parčíku byly doplněny tři platany, které budou jednou mohutné a nad parkem dotvoří zelenou střechu. „Stezka napříč parkem má být alternativou k chůzi po ulici. Proto jsem volila parkové, zahradní řešení, které se od uličního chodníku liší. Zelené srdce Řevnic netvoří jen stromy a záhony, ale také povrchy, které je lemují. Zde jsem zvolila dlaždice do trávy, které člověku poskytnou jiný zážitek než na běžném chodníku,“ dodala Daria Balejová.

Práce na chodníku realizovali pracovníci technických služeb, „Materiál vyšel na zhruba 70 tisíc korun. Nyní na jaře bude ještě založen kvalitní trávník v parku, dojde tedy k jistému časovému omezení v užívání parku,“ sdělil řevnický starosta Tomáš Smrčka.

Chodníček 3. května Foto: Lucie Hochmalová