Trenér Černošic po první porážce: Nepřálo nám štěstí

Foto: Roman Mareš

Neporazitelnost černošických hokejistů v krajské lize skončila. V utkání 7. kola podlehli na svém ledě bojovnému Rakovníku 2:3 a ztratili první body. Příčiny hledal trenér Luděk Záhorský.

V předchozích pěti duelech nasázely Černošice svým soupeřům úctyhodných 37 gólů. Po přestávce zapříčiněné odloženým duelem v Příbrami se ale černošický gólostroj na chvíli zasekl. Dva přesné zásahy na body proti bojovnému Rakovníku nestačily.

„Prvních deset minut jsme byli zaskočenější a tři vteřiny před koncem první třetiny jsme inkasovali, což nás sice probudilo, ale dostali jsme druhý gól. Se štěstím se nám sice ještě do konce druhé třetiny podařilo vyrovnat, ale další spoustu šancí jsme neproměnili,“ žehral černošický kouč Luděk Záhorský.

Narážel zejména na moment za nerozhodného stavu 2:2. „Netrefili jsme prázdnou bránu. Mohli jsme jít do vedení a soupeře by to možná zlomilo,“ dodává.

„Musím ale uznat, že Rakovník hrál dobře a bojoval. To, co nám v předchozích zápasech vycházelo, nám tentokrát moc nešlo. Nelepilo nám to, puk nám odskakoval od hokejek. Neměli jsme ani to potřebné štěstí. Nemůžeme ale pořád vyhrávat,“ bere trenér Záhorský první porážku svého týmu v sezoně s nadhledem.

Černošičtí hokejisté přenechali po zaváhání prvenství v krajské lize Benešovu, s patnácti body a odloženým utkáním v Příbrami jsou ale v těsném závěru druzí. Svoji pozici budou chtít svěřenci kouče Záhorského minimálně udržet i po dalším utkání ve Slaném. S tamním Lvem se utkají v neděli 29. října od 17 hodin.

(ph)