To je zákon, kámo. Znělo u školáků v Mníšku

Foto: PČR Středočeského kraje

Policisté v rámci programu Revolution train navštívili školu v Mníšku pod Brdy, kde se školáky probírali problematiku drog. Tentokrát se zaměřili na právní záležitosti.

Vyškolení policisté z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Středočeského kraje navštívili v půlce května ve Mníšku chlapce a děvčata šestých a sedmých tříd, kteří se zúčastnili preventivního projektu v protidrogovém vlaku. V dalším navazujícím programu „To je zákon, kámo“ školáci opět zhlédli příběh z  vlaku a ve skupinkách se zaměřily na příčiny, vývoj a důsledky drogové závislosti z perspektivy policejního týmu.

Strážci zákona udělovali body a na konci programu nejlepšímu týmu rozdali drobné dárky. O dva dny později se vydali do základní školy ve Veltrusích na Mělnicku.

Projekt Revolutin Train je preventivní interaktivní projekt, založený na smyslovém prožitku a interaktivitě. Cílem vlakového programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku. Získat správný náhled na legální i nelegální drogy, závislosti a zároveň je inspirovat k pozitivním životním volbám.

Součástí projektu jsou návazné programy a sběr anonymních dat, které pak mohou jednotlivá města využít pro tvorbu koncepcí protidrogové prevence.

(red)