Tipy kam se v létě chodit koupat

DZ_07_2012.inddZajímalo nás, jaká místa vyhledávají naši čtenáři právě pro letní koupání. Proto jsme uspořádali anketu.

Odpovědi můžete brát i jako tipy a reference na příslušná koupací místa.

Dáváte přednost koupání ve vlastním bazénu, v řece, nebo na koupališti (přírodním či městském), případně kde?

Andrea, Rudná: U nás žádné koupaliště není. Ale rádi jezdíme do Kladna, a to buď do Bažantnice: http://www.samk.cz/cz/letni-koupaliste-bazantnice/, nebo na Sletiště: (http://www.samk.cz/cz/letni-koupaliste-u-sletiste/). A pak máme rádi koupaliště v Hořovicích nebo dětské brouzdaliště ve Zdicích.

Jana, Hlásná Třebaň: My jezdíme rádi do Chrustenic nedaleko Loděnice, informace o zdejším koupališti, které je monitorované krajskou hygienickou stanicí, najdete na webu:http://www.campvalek.cz/foto_camp.htm.

Albert, Lety: Jednoznačně preferuji bazén Four Season na Bora Bora.

Markéta, Hlásná Třebaň: Naší rodině je to úplně jedno. Nejblíž máme kemp na Berounce v Zadní Třebani, kde je písčitý přístup do vody a není tam narváno jako na koupalištích.

Šárka, Lety: My se koupeme hlavně doma v bazénu, pak klidně i v Berounce nebo na koupalištích: Mladá Boleslav, Beroun, Litoměřice. Nějaké koupaliště je i v Loděnici, ale tam jsme několik let nebyli. Přednost dáváme čisté vodě v bazénu kvůli dětem.

Renáta, Dobřichovice: Já se v řece nekoupu kvůli jejímu znečištění.

Pokud se v ní koupu, tak jen občas a na horním toku Berounky. V létě jezdíme spíš po koupalištích, podle toho, kde se vyskytujeme, buď jsou to bazény, nebo přírodní voda. Já mám přírodní koupání ráda, děti nad ním ohrnují nos a chtějí bazén. A u nás v nejbližším okolí v létě?

Občas jsme jezdili do Hořovic, občas do Prahy. Není moc možností, nebo je neznám.

Darina, Lety: Já dávám přednost přírodnímu koupališti. Protože v našem blízkém okolí nic takového není, jezdíme do Hořovic, jsou to sice bazény, ale je to tam takové lidové. Na chatě využíváme hlavně lomy: Vševilský a Bezděkovský.

Eva, Všeradice: Rádi se jezdíme koupat na Záskalskou nádrž na Červený potok u Hořovic. Voda bývá čistá, na potoce žijí i raci.