Tak nám zavřeli hejtmana…

Tak nám zavřeli hejtmana...Mělo to být pokračování spanilé jízdy sociálních demokratů Středočeským krajem – podzimní volby do krajského zastupitelstva.

V čele kandidátky ČSSD stanul v dubnu opět David Rath. Ve vnitrostranických primárkách dostal 92 hlasů ze 111. Sociální demokracie mezitím pilovala program. Vlajkovou lodí se měly stát opět školní autobusy zdarma, modernizace školství a zachování krajských nemocnic.

Zadržení a obvinění hejtmana je pro ČSSD velkou ranou, dosud největším skandálem v politických dějinách. O to citelněji zasáhne kauza středočeské sociální demokraty – David Rath byl údajně zadržen kvůli uplácení při zakázkách na rekonstrukci kladenské krajské nemocnice.

Případ je závažnější, než se může na první pohled zdát. David Rath má totiž poslaneckou imunitu a policie ho může zadržet jedině při páchání trestného činu. Včerejší vznesení obvinění je dalším krokem v trestním stíhání. Zadržení hejtmana pro podezření z uplácení v zakázce související s jedním z hlavních volebních bodů strany může pro ČSSD v krajských volbách znamenat velmi citelnou ránu.

(jm)