Swingová hudba roztančí Dobřichovice

Vokální skupina Cabinet. Foto: web DDS

Hudební otvírák letošních Dobřichovických divadelních slavností patří představení s názvem Swingová tančírna. Úvodní tóny se na nádvoří zámku rozeznějí v neděli 24. června.

První polovina tohoto koncertu bude patřit Dobřichovické komorní filharmonii pod taktovkou dirigenta Dušana Navaříka a sólistům pěveckého oddělení ZUŠ Dobřichovice. Malé zpěváky a zpěvačky podpoří svými hlasy dámy z vokální skupiny Cabinet. Cabinet působí při DDS a aktivně spolupracuje i na mnoha představeních ZUŠ Dobřichovice. Těšit se můžeme na celou řadu krásných slavných melodií, například Tam pod nebeskou bání, Caravan, Chattanooga Choo Choo, Sumertime a mnohé další.

Po krátké přestávce se skupina Cabinet na pódium vrátí a spolu s ní přijde kapela Tango Jazz Band, která navzdory svému názvu nehraje tango, ale skladby aranžované ve stylu chicagského dixielandu. K tanci i poslechu zahrají a zazpívají další nestárnoucí melodie. „Doufáme, že vás taneční hudba zvedne ze židlí a společně roztančíme celé nádvoří zámku,“ zve Eugenie Koblížková.

(red)