Svinařské řetězení 2013

Svinařské řetězení 2013Pokud byste chtěli vidět kovářské mistry a mistry práce s kovem vůbec, zavítejte 1. a 2. června na zámek ve Svinařích.

Navštivte jubilejní 10. ročník Fóra uměleckého a tradičního kovářství „Svinařské řetězení“. Po oba dny můžete shlédnout dech beroucí výstavy kovářských uměleckých děl, naučné ukázky kovářských technik i například předvádění „obouvání“ koní. Program doplní výstavy obrazů, fotografií, soch a loutek 15 naších předních výtvarníků a umělců. Vernisáž této velice zajímavé výstavy s názvem a tématem „Zvíře“ se koná v sobotu od 15.00 hodin.

Další doplňkovou výstavou je Karlštejnsko z balonu. Navíc v případě dobrého počasí v sobotu večer a v neděli ráno vystartují z areálu zámku horkovzdušné balony. Pro děti je jako obvykle připraven zámecký park plný her, zábavy a soutěží. Děti si také budou moci vyzkoušet i naše zámecké bludiště. Chybět nebude ani stylový jarmark, na kterém si můžete zakoupit, jak kovářské výrobky, tak i výrobky z keramiky, šperky, koření, oříšky a i třeba skvělé sýry.

K pohodě v sobotu pak zahraje skupina Confluence a v neděli skupina Třehusk. Navíc na sobotu večer od 20.00 hodin je připraven při příležitosti 10. výročí koncert Pink Floyd revival – Echoes of Pink Floyd, který bude zakončen malým ohňostrojem. Vaše síly můžete změřit a aktivně se zapojit do soutěží jako je hod kovadlinou do dálky nebo hod podkovou na cíl.

Bohatý program spolu se stylovým jarmarkem začíná v sobotu i v neděli vždy od 10.00 hodin. Více informací a spojení naleznete na www.svinare.com. V případě potřeby doplňujících informací nás kontaktujte na telefonu +420 602 646 464 nebo mailu jiri.nosek@svinare.com.