Stručně z dění v FK Lety během zimy

Stručně z dění v FK Lety během zimyVšechny týmy se v období přípravy na jarní sezonu snaží načerpat tolik potřebné síly a energie, aby během jara úspěšně obstály v měření se svými soupeři.

Obě družstva přípravky (starší a mladší) se chystají hlavně formou halových turnajů, kterých se účastní po celou zimu. Mladší přípravka se od loňského léta zařadila do pravidelných soutěží OFS Praha-západ a naši nejmenší (6–8 let) sbírají první zkušenosti v utkáních se stejně starými hráči.

Žáci se na jaře pokusí o postup do krajských soutěží, po podzimu jsou na 2. místě bez bodové ztráty na vedoucí Černošice. Kromě postupu do kraje je naším cílem rozšíření žákovské základny, a to založením týmu mladších žáků, čímž by se mládežnická základna rozrostla na 5 týmů! Tolik mládežnických týmů nikdy v historii FK Lety nebylo!

Dorost se od počátku ledna pravidelně schází v hale, od poloviny února navíc i venku. Příprava této věkové kategorie je ohrožována rozptylem zájmů, a to nejen sportovních, jak už to v tomto věku bývá. Nejtalentovanější dorostenci pomáhají během zimního turnaje i týmu dospělých.

Tým dospělých prochází výměnou hráčského kádru. Po několikaleté stagnaci v obměně hráčů jsme nuceni přivést do týmu novou krev, která by měla u áčka rozhýbat zaběhlé koleje.

A tým se v zimě účastní výborně obsazeného zimního turnaje Weber Cup v Radotíně, kde se od 12. 1. střetává s kvalitními týmy z vyšších soutěží z Prahy i ze Středočeského kraje.

(jh)