Střílel na ulici, došla si pro něj policejní zásahovka

PŘÍBRAM – Doslova policejní manévry zapříčinil střelec, který v úterý 10. listopadu před pátou hodinou odpolední postřelil pistolí svého dvaatřicetiletého známého. Událost se stala na chodníku v ulici Bratří Čapků v Příbrami. „Střelbě předcházela jejich vzájemná slovní rozepře. Následně se dal pachatel na útěk,“ informovala ve čtvrtek tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Po incidentu po střelci pátraly desítky policistů, prověřovaly veškerá místa, kde by se mohl nebezpečný pachatel, schopný chladnokrevné střelby na veřejnosti, ukrývat.

Poškozený byl převezen se střelným poraněním v krajině břišní, ale při vědomí, do příbramské nemocnice. Muž je naštěstí mimo ohrožení života. Jeho zranění zdravotníci označili jako středně těžké.

Pachatel, který si byl vědom závažnosti svého činu, věděl, že policie po něm bude pátrat. Snažil se proto zmizet nejen z Příbrami ale i ze středočeského kraje. Policie mu s ohledem na jeho nebezpečnost nedala šanci. Včera po osmé hodině ranní ho zadržela na základě zjištěných informací jihočeská zásahová jednotka v jednom českobudějovickém bytě. Do něj zásahovka vnikla násilím. Zadržení agresivního střelce proběhlo hladce.

Jak se ukázalo, dotyčný držel střelnou zbraň neoprávněně. „Nyní mu hrozí za zločin těžké ublížení na zdraví a přečin nedovolené ozbrojování tři roky až deset let pobytu ve vězení,“ dodala mluvčí Monika Schindlová.