Stříbro na poslední Síťovce získala Eliška Lechnerová

Foto: z archivu E. Lechnerové

LETY – „S každým klientem přichází nové objevy a poznání.“ Tak své Pohybové studio POHNI S LETY vnímá majitelka Eliška Lechnerová z Letů, která uspěla v poslední Síťovce v Řevnicích. Pro Letovák ji zpovídala Markéta Huplíková.

Jak vznikla myšlenka Pohybového studia v Letech?

Asi to na mě čekalo. Pan Žáček vytvořil prostor, o kterém jsem se dozvěděla mezi řečí a šla se na něj podívat. Dostala jsem informaci, že si to všichni chtějí pronajmout jen sem tam na hodinu. Tak jsem řekla, že já to chci celé. A tak to začalo. V té době byly mé dcerce 3 roky a já už nějakou dobu přemýšlela o tom, co chci dělat, abych se cítila svobodná a bez limitů. Před porodem jsem pracovala pro nadnárodní společnosti, kde šlo hlavně o dvojnásobné nárůsty prodejů, a to mi zásadně nedávalo smysl. Když jsem začala přemýšlet, co mě baví, vyšel mi z toho pohyb a schopnost srozumitelně učit a předávat zkušenosti, inspirovat.

Co je hlavním cílem studia POHNI S LETY?

Toužila jsem vytvořit místo, které bude jednou nejlepší zde v údolí. Kam lidi budou přicházet za pohybem, inspirací a především kvalitou. Vzniklo studio, které je nejen místem, kde se vše odehrává, ale také výzvou: POHNI S LETY. Název pak znamená nejen pohnout s Lety jako obcí, ale také s věkem, roky – udržet si co nejdelší aktivní život ve zdravém těle. Takže skvělé nastavení proti stárnutí. Za to nejdůležitější považuji, že učím lidi poznat a opečovávat své tělo pohybem, aby se mohli bez omezení v těle věnovat jakékoliv aktivitě v životě. Protože když vás něco bolí, pak pozornost jde jinam než na osobní cestu života, a to je limitující.

Co přináší studio lidem v Poberouní?

Lekce a kurzy, kde se naučí rozumět svému tělu, radost z pohybu, pestrost, spolehlivé a kvalitní lektory a informace. Místo, kde se můžeme setkávat, vzájemně inspirovat, budovat kvalitní vztahy, propojovat se. Považuji za důležité se nejdříve hýbat dobře, abychom se mohli hýbat hodně a podle své chuti. Takže propojujeme lekce, kde pochopíte své tělo a jiné, kde své pohybové schopnosti zlepšíte nebo rozšíříte. Za úžasný komplexní pohyb považuji třeba moderní tanec. Judo zase nabízí dětem vzájemný respekt a hodnoty, jóga klid a plynulost. Jedinečné jsou kurzy pro ženy nejen po porodu nebo speciální sekce a lekce kompenzačního pohybu pouze pro muže. Na tu jsem obzvlášť pyšná.

Foto: z archivu E. Lechnerové

Co přináší tobě?

Mně přináší hlavně radost a uspokojení. Moje práce mě fakt baví a má smysl. Mám úžasné klienty. S každým klientem přichází nové objevy a poznání. Stále se něco nového učím každodenní praxí. Neustále mě fascinuje, jaká kouzla tělu přináší malé impulzy a podněty. Jak málo stačí, aby se začaly v těle i mysli dít velké změny.

Jak se ti v Letech bydlí a pracuje?

Já jsem se do Letů zamilovala, hned jak jsem se sem přijela podívat poprvé. Přistěhovala jsem se z Olomouce, kde jsem studovala a pracovala. Když jsem začala hledat ideální místo pro život a bydlení, objevila jsem byt se zahradou v Letech. Kamarád mi tehdy řekl: Elzo, Berounka, Brdy, to je pecka. A měl pravdu. Mám tu vše, co potřebuji, služby, školy, školky, blízko do přírody, skvělou práci, úžasné klienty a přátele.

Co pro tebe znamená 2. místo v Síťovce?

Upřímně, umístění znamená jen informaci, že jsem byla druhá, ale radost mám z brokolice a dárku od Teravia. To, co mi ale na Síťovce přijde skvělé, je koncept. Nejvíc mě tam bavilo být divákem a poslouchat příběhy ostatních. Fascinuje mě, kolik zajímavých lidí kolem sebe máme a třeba o nich ani nevíme. Připadalo mi to jako jiný svět. Malý, podporující, přátelský, inspirativní ostrov v rychlém a bláznivém prostředí všedních dní. Nedávno jsem byla poprvé i na TEDx a musím říct, že Síťovka má větší šmrnc a šťávu.

Výzvy do budoucna?

Největší výzvou je zůstat zdravá a v kondici. Ověřovat si na sobě, že to, co učím, funguje. Udržet kvalitu lekcí a lektorů. A pak mám ještě další plány a nápady k rozšíření služeb v budoucnu. Sama jsem zvědavá, jaká ta další cesta bude a kam povede.

Děkuji velice, Eliško.

Markéta Huplíková

—————————————————————–

Co je Síťovka?

Tradiční setkání inspirativních sousedů, na kterém se třikrát do roka krátkým příběhem představí ti, kteří v Poberouní tvoří něco zajímavého. Nepředstavují primárně svou službu nebo produkt, ale příběh, který je za tím. Diváci, kteří zaplní sál Dřeváku k prasknutí, pak hlasují o tom, který příběh je nejvíce zaujal.