Středočeští hasiči přispěli k úspěchu reprezentace

Foto: HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje

Výběr profesionální hasičů České republiky se vrátil z Mallorky, kde uspěl na světovém turnaji v malé kopané hasičů, policistů a státních zaměstnanců. V jedenáctičlenném týmu bylo hned pět středočeských hasičů.

Turnaje se zúčastnilo celkem 129 týmů z celého světa. V zápase nastupovali brankář a čtyři hráči v poli s možností střídání během hry. Naše reprezentace hrála v nejsilněji obsazené věkové kategorii od 35 do 45 let, do které se přihlásilo téměř 40 mužstev. Ta byla rozdělena do pěti kvalifikačních skupin, ze kterých se český tým probojoval do finálového pavouka z posledního postupového místa.

V osmifinále tak naši borci narazili na vítěze jiné kvalifikační skupiny, kterým byl silný tým Ukrajiny. Hráči s českou vlaječkou na dresech se však nezalekli tvrdého soupeře a po výborném výkonu a výhře 2:1 postoupili do čtvrtfinále. Tam je však čekali fotbalisté Moldávie, kteří potvrdili roli favorita a zvítězili 4:0. Prohra ale naše reprezentanty tolik nemrzela, neboť podlehli pozdějšímu vítězi celého turnaje.

(red)