Startujeme televizní studio

Startujeme televizní studio2O působení občanského sdružení DOBNET v našem regionu a o jeho bezdrátové síti jsem se dozvěděl úplnou náhodou v roce 2004.

Jako reportér České televize jsem připravoval reportáž o internetových sítích, které si tehdy stavěli sami jejich uživatelé, a jednu takovou jsem objevil v naší oblasti. V reportáži, odvysílané v pořadu Reportéři ČT, hrálo pět zakladatelů sítě DOBNET hlavní roli. Televizní osud byl sdružení DOBNET, zdá se, dávno předurčen.

O několik měsíců později, už jako připojený uživatel sítě, jsem se setkal s předsedou sdružení Michalem Nešporem na neformální schůzce. Vidina televize ho evidentně zaujala a ptal se mě jako člověka z profese, co všechno by obnášelo mít vlastní televizní kanál. Po nastínění všech úskalí jeho nadšení poněkud opadlo.

Naštěstí ale zcela neuhaslo. Uběhlo několik let, televizní technika se stala dostupnější a internet už dospěl i pro videopřenosy. Když jsme se na konci roku 2011 dozvěděli o možnosti požádat o dotaci z programu obnovy venkova, velmi rychle spatřil světlo světa projekt místního televizního studia. Nadšené představy z počátku sdružení doznaly několika korekcí a celý projekt se z fáze snění posunul ke svému naplnění.

Přichází čas představit vám, našim čtenářům, co se nám zatím podařilo vybudovat a co bychom rádi dále rozšiřovali. V těchto dnech finišují v Řevnicích dokončovací práce na plnohodnotném televizním studiu, jež bude primárně určeno mediálním kroužkům nejen pro děti a mládež. Jde o projekt, který už má za sebou pestrou historii, a přesto je na samém počátku. Co všechno v něm bude vznikat, záleží především na zanícení a ochotě lidí, kteří se k nám připojí a budou chtít věnovat něco ze svého volného času.

Příjemné čtení nejen o televizním studiu přeje Jaroslav Mareš, šéfredaktor DOBNET zpravodaje.