Starostka Berouna Šárka Endrlová rezignovala

Starostka Berouna Šárka Endrlová.
Starostka Berouna Šárka Endrlová.

Šárka Endrlová na včerejším zastupitelstvu města rezignovala na pozici starostky Berouna. Odstoupila po pěti letech ze zdravotních důvodů.

“Řeším je již delší dobu a musela jsem se rozhodnout, co je pro mě prioritou,“ řekla Šárka Endrlová.

V čele úspěšného středočeského města stála pět let, když na jaře 2011 vystřídala odvolaného starostu Tomáše Havla a o tři roky později ve volbách znovu obhájila před občany svůj mandát. I po opuštění starostenské pozice chce dál pracovat pro město jako zastupitelka. Dále je připravena pomoci svému nástupci a předat mu maximum informací a nabytých zkušeností. „Přeji Berounu, aby se nám podařilo rychle nalézt konstruktivní a schopné vedení,“ řekla Endrlová.

Rezignace starostky přichází poté, co rada města doporučila zastupitelstvu ke schválení rozpočet pro rok 2016, který počítá s přebytkem 27 milionů korun. Toto pondělí se také završil projekt vzniku integrovaného dopravního uzlu pro město a okolí, který umožnila podpora švýcarských fondů. „Během posledních měsíců ve funkci jsem se snažila dokončit rozpracované projekty tak, aby město bylo stabilizované, a nový starosta mohl snadno navázat,“ vysvětluje odstupující starostka.

Endrlová také připomněla, že Beroun letos investoval 200 milionů korun do velkých akcí, jako bylo otevření muzea keramiky a modernizace informačního centra, rekonstrukce kulturního domu Plzeňka, vznik nových sportovišť, nebo zateplení základní školy. Díky oslavám výročí 750 let od první písemné zmínky o městě nechala radnice opravit městské brány a zvelebit centrum. „Dořešili jsme také obtížnou situaci u městské policie nalezením nového velitele,“ dodala Endrlová.

(red)