Staronovým senátor se stal znovu Jiří Oberfalzer

Senátor Jiří Oberfalzer Foto: Radek Havlíček

BEROUNSKO, DOLNÍ POBEROUNÍ – Volby do Senátu Parlamentu České republiky vyhrál ve volebním obvodě číslo 16: Beroun Jiří Oberfalzer (ODS), který se tak stal senátorem již počtvrté za sebou. Nominovala ho koalice SPOLU. V druhém kole tento kandidát porazil Janise Sidovského. 

Jiří Oberfalzer z Králova Dvora získal ve druhém kole celkem 55,08 procent hlasů, jeho soupeř Janis Sidovský z Karlštejna pak 44,91 procent hlasů. Lidé volili ve 114 obcích části Berounska a části Prahy – západ a do volebních místností tady přišlo celkem 17,07 procent voličů.

Nově zvolený senátor vyhrál v domovském Králově Dvoře s 62,98 procenty, výrazně bodoval i na Mořince, v Dobřichovicích, Černošicích, Řevnicích, v Litni nebo ve Vonoklasech, lépe byl na tom také v Letech, ve Všenorech a v Hlásné i Zadní Třebani. Naopak jeho soupeř přesvědčivě vyhrál v domovském Karlštejně s 71,96 procenty, nejvíc hlasů ale dostal ve Všeradicích, a to celkem 75 procent, zvítězil by například i v Karlíku, ve Svinařích nebo v Srbsku.

V senátních volbách se o 27 křesel ucházelo 178 kandidátů a celková volební účast u druhého kola senátních voleb dosáhla 19,44 procenta v rámci celé republiky.