Spolupráce nejen se sokoly nese své ovoce

Řevnický Sportclub si udržuje svoji základnu i díky tomu, že s dětmi sportuje také mimo tenisový kurt. Vyplácí se mu také spolupráce s jinými sportovními celky. A nezapomíná ani na rodiče dětí, kteří si rádi zahrají se svými ratolestmi. Více prozradil vedoucí klubu Jan Švéd.

Co byste z Vaší činnosti tzv. nejvíce vypíchl?
Věnujeme se celoročně hlavně dětem a mládeži, tvoří přes 80% členské základny. Jsme tenisový klub, ale víme, že ne každé dítě chce hrát jen tenis. Pro ně máme kroužek Škola sportů, kde dostanou pohybové základy, poznají širokou paletu míčovek a čím dál více jim přibližujeme netradiční sporty. Všestrannost či objevování novinek je trendem doby a u sportovní nabídky se o ni snažíme.

Jak se vás daří na soutěžích v regionu i v rámci republiky?
Aktuálně se naše žákovské tenisové družstvo stalo už podruhé za sebou krajským mistrem a postoupilo na mistrovství republiky. Tam skončilo deváté v konkurenci I. ČLTK Praha, Sparty, Prostějova a dalších tenisových gigantů. Pro ani ne čtyřtisícové město je to skvělý výsledek, ale i potvrzení, že Řevnice jsou trvale tenisovým centrem a o výchovu mládeže je zde dobře postaráno.

Cítíte v posledních náročnějších letech odliv dětí či dospělých?
Mile nás překvapuje, že covid ani inflace neotřásly zájmem o sport. Nebo alespoň o náš klub je zájem. Před rokem jsme třeba zkusili kroužek „Tenis a pohybovky předškoláků“ rozšířit do Litně a Hlásné Třebaně a díky příznivému ohlasu jsme museli v průběhu sezony zavést ještě druhou hodinu. Zásluhu na tom mají i sokolové z Hlásné a tenisový klub v Litni – s oběma se nám spolupracuje výborně a rádi bychom jim poděkovali.

Na co je “lákáte”? Nebo opačně – co je u vás baví?
Těžko říct, co je nejvíc baví. To musí říct ti, kdo k nám chodí. Zatím se nám daří trefit do zájmu lidí. Letos v létě poprvé zkoušíme tenisový kemp dospělých, je pro začátečníky a mírně pokročilé. Rodičům jsme nabídli, aby se naučili základy tenisu, mohli si ho pak i oni zahrát se svými dětmi, a nejen na ně koukali za plotem. A výsledkem je, že kemp je kapacitně plný.

Jaké jsou vaše plány do nejbližší budoucnosti? Co vás teď nejvíce „pálí“?
Hlavně potřebujeme halu pro zimní hraní. Teď začínáme s výstavbou nafukovačky v našem areálu Za vodou. Od půlky října bude v provozu a po dvou letech se do Řevnic vrátí zimní hraní tenisu. Pro klub je taková stavba enormně finančně náročná, nekryje nám ji žádná státní dotace. Jsme odkázáni na vlastní zdroje nebo sponzorské dary. Vítáme každého, kdo je schopen nám pomoci. Zajistit halu v místě bylo alfou a omegou naší budoucnosti, děti ani trenéři by nedokázali dlouhodobě jezdit za tréninky po okolí. Bylo to pro ně náročné časově, finančně i logisticky.

Přijímáte děti, dospělé? Kdy mohou přijít?
Bereme každého od čtyř let až do věku, kdy jsou schopni se hýbat… Přihlásit se můžou kdykoliv na webu sportclubrevnice.cz. Nejlépe teď, protože od září se naplno rozeběhnou všechny kroužky a sestavujeme rozvrh tréninků.

Další rozhovor s některým z klubů v našem regionu najdete v rubrice Sport už v pondělí 7. 8.!