Soutěž pro děti ve všenorském středisku pro volný čas

soutěž podzim života 07 všenoryStředisko pro volný čas ve Všenorech vyhlásilo soutěž pro děti škol a ZUŠ v Praze a ve Středočeském kraji.

Soutěž je zaměřená výtvarně a literárně, letos se specializací na fotografii. Tématem jsou proměny (v přírodě i v životě). Děti mohou proměny zaznamenávat od konce září do konce listopadu. Jedná se o druhý ročník této soutěže. Soutěž se loni uskutečnila i díky pomoci sponzorů: Výtvarným potřebám Zlatá loď a knihkupectví Kosmas.

Hudební a dramatické kroužky SVČ chystají představení, kterým chceme zahájittradici kulturních akcí v nově zrekonstruovaném podkrovním prostoru bývalé málotřídní ZŠ ve Všenorech – Horních Mokropsech, kde sídlí od září otevřená školka Hobík. Představení je naplánováno na první listopadový týden. O termínu a programu představení budeme veřejnost informovat s předstihem.

SVČ nabízí od září v souvislosti s narůstajícím počtem dětí předškolního věku, která navštěvují obě předškolní zařízení ve Všenorech, několik kroužkůprávě pro ně. Jedná se o tanec, výtvarný kroužek, keramiku, sportovní hry, hru na flétnu a počáteční angličtinu.

Akademie pro seniory pořádá 2. 11. exkurzi do saské metropole Drážďan (fotografie v příloze je z letošní exkurze na Vyšehrad, autorem je také pan Blaženín st.). Hlavním cílem bude galerie starých mistrů v zámku Zwinger. Senioři pod vedením lektorky Věry Koubkové Novotné, historičky umění z UK v Praze, projdou staré centrum města, které bylo po spojení Německa obnoveno. V plánu je i návštěva vyhlášených víkendových trhů regionálních produktů Wochenmärkte.

Za SVČ a Akademii pro seniory srdečně zdraví,

Petr Koubek