Gólman Sňozík: V Letech mě fotbal zase začal bavit

Radek Sňozík. Foto: Pavel Jiřík st.

Hned tři fotbalisty se zkušenostmi z první ligy najdeme na soupisce FK Lety. Kromě hrajícího kouče Jaromíra Šmerdy a Marka Jarolíma je v I. B třídě už druhou sezonu gólman Radek Sňozík.

Někdejší opora Příbrami, a hlavně vršovických Bohemians, kde se stal velkým oblíbencem fanoušků, si angažmá v Letech užívá se vším všudy. Jsem tady maximálně spokojený, přiznává 41letý brankář se 173 starty v nejvyšší české soutěži.

Do Letů jste zamířil loni v létě po svém konci ve Štěchovicích, kde jste se nerozloučil zrovna v dobrém. Proč jste se rozhodl právě pro angažmá v Letech?

Hlavně kvůli mému pracovnímu vytížení. Mam brankářskou akademii v Kolodějích, trávím tam spoustu času a nestíhám dost trénovat na to, abych hrál vyšší soutěž.

Předpokládám, že jste měl i další možnosti, kam zamířit. Můžete prozradit, kdo o vás kromě Letů stál?

Každý půlrok se někdo ozve. Ale já už nic neřeším, v Letech jsem našel vše, co potřebuji. Skvělou partu, výborného trenéra i sympatické vedení.

Jak hodnotíte svoje dosavadní vystoupení v Letech? Jste spokojen se svými výkony, potažmo s přínosem mužstvu?

Jsem nadšený. Po paskvilu ve Štěchovicích mě fotbal zase baví. Tým máme natolik silný, abychom hráli v nejvyšších patrech tabulky. A moje výkony? Sebe moc hodnotit nechci, v Letech jsem opravdu maximálně spokojený. Po zápase už mi pan Šura pouští i teplou vodu. (smích)

A jak to vidíte do budoucna?

Budu tady chytat tak dlouho, dokud potrvá zájem a já sám budu cítit, že týmu pomáhám.

Vstup do sezony se Letům vydařil. S jakým umístěním bude v klubu panovat spokojenost po závěrečném kole I. B třídy?

Žádné konkrétní zadání od vedení nemáme, ale všichni cítíme, že vzhledem ke kvalitě kádru musíme hrát o nejvyšší příčky.

Petr Hašek