Sníh přinesl do ulic i na trhy vánoční atmosféru

Vánoční strom v Litni Foto: Vladimír Kačer

LITEŇ – První adventní neděli oslavili Liteňští na trzích. Sníh dodal setkání místních lidí kouzelnou vánoční atmosféru, kterou podtrhlo také nové vánoční osvětlení v Nádražní a Dlouhé ulici.

Adventní trhy se znovu velmi vydařily, návštěvníci viděli bohatý kulturní program, vystoupení dětí i mnoho (nejen) vánočního zboží a občerstvení ve stáncích. „Velký dík patří účinkujícím, návštěvníkům, organizátorům i těm v pozadí, co zapůjčili a dovezli stany, stoly a lavice, SDH Liteň pod vedením Jirky a naší přebujelé technické partě Pavlovi a Láďovi, kteří od pátku do neděle řešili úklid sněhu v Litni, Bělči a Leči a v sobotu a neděli stavěli a bourali stánky. A celou organizaci trhů letos ukočírovala zastupitelka Dominika Štefflová, tady je poděkování málo…,“ sdělil liteňský starosta Tomáš Jurajda.

Vánoční osvětlení vypadá opravdu krásně. „Udělejte si někdy večerní procházku. Se sněhem je to teď jak v pohádce,“ láká do Litně jeden z obyvatelů Vladimír Kačer, který nafotil všechny krásné fotky ve fotogalerii.