Slavnosti 130 let hasičů v Dobřichovicích

Slavnosti 130 let hasičů v DobřichovicíchUž zítra se do Dobřichovic sjedou záchranáři ze širokého okolí. Bude se rozhodně na co dívat.

Pořadatelé finišují s přípravami. Podařilo se jim zajistit spolupráci s velkým množstvím záchranných složek působících na území České Republiky.

Krom velkého množství Sborů dobrovolných hasičů s nejrozmanitější technikou, se na oslavách představí: HZS Středočeského kraje, HZS hl. města Prahy, HZS SŽDC, ZS Ambulance Meditrans, Asociace samaritánů ČR nebo Transhospital. Speciální techniku představí mimo jiné i Horská služba ČR, Vodní záchranná služba Praha nebo Armáda ČR. Pod její vlajkou je přislíbena i účasti LZS s vrtulníkem Sokol W3-A.

Oblast prevence na oslavách zastoupí „road show“ Besip teamu, na jejichž stánku získáte možnost informovat se o bezpečnosti v dopravě a vyzkoušet si například simulátor nárazu. Další preventivní skupinou je Asociace dobrovolných záchranářů ČR o. s., která Vás seznámí se správnými postupy při poskytování první pomoci.

Aby si všichni návštěvníci přišli na své, bude zde možnost nakoupit si šperky z polodrahokamů a korálků, dřevěné hračky, hasičské modely, pohlednice a spoustu dalšího. K vyzkoušení zde budou čtyřkolky nejen pro dospělé přímo od jejich importéra, možnost svézt se vozem Volkswagen Transporter T5 4×4 Seikel, nebo terénním Hummerem. Těm nejmenším bude k dispozici skákací hrad nebo půjčovna šlapacích autíček.

Nad celou akcí převzal záštitu ing. Roman Váňa, poslanec PSP ČR za Výbor pro obranu a bezpečnost a MUDr. Martin Houdek, ředitel Středočeské záchranné služby. Podporu vyjádřil i Armádní generál ing. Vlastimil Picek.

Doufáme, že i počasí se na tento den umoudří a společně si tak budeme moci oslavy užít naplno.

SDH Dobřichovice