Slalomář Lidinský vybojoval skvělé třinácté místo

Miroslav Lidinský . Foto: KÚSK
Miroslav Lidinský . Foto: KÚSK

Miroslav Lidinský přivezl ze světového šampionátu handicapovaných lyžařů výtečné 13. místo. Mistrovsví světa se konalo v kanadské Panoramě s účastí 100 lyžařů z 30 zemí s tělesným či zrakovým handicapem.

Lyžař Miroslav Lidinský zastupoval Českou republiku a zároveň i Středočeský kraj, který ho na jeho úspěšné sportovní cestě podpořil. Veterán z Afganistánu je po amputaci dolní končetiny a na na závodech Mezinárodního paralympijského výboru startuje v kategorii LW4. Je členem Monoski teamu, tedy sportovcem s tělesným handicapem, který se na závody připravuje pod vedením trenéra Jana Čiháka v Centru handicapovaných lyžařů. Na letošním šampionátu v Kanadě se účastnil obřího slalomu a slalomu speciál. V prvním závodě se umístil na 23. místě, svého velkého úspěchu a 13. místa z 32 startujících dosáhl ve slalomu speciál.

„Je to obrovský úspěch nejen z hlediska sportovního, ale i osobního, protože se Mirek Lidinský tohoto významného šampionátu zúčastnil bez servisního týmu. Rád bych mu proto touto cestou poděkoval za úspěšnou reprezentaci ČR i Středočeského kraje,“ řekl středočeský hejtman Miloš Petera.

Výrazného úspěchu dosáhl na Mistrovství světa handicapovaných lyžařů také zrakově postižený lyžař Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou. V obřím slalomu obsadili třetí místo.

(red)