Školáci mohou soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet

Ilustrační foto: ICP

DOLNÍ BEROUNKA – Až do 28. února se žáci a studenti základních a středních škol ve Středočeském kraji mohou zapojit do soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Projekt je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR.

Kraj v rámci svých aktivit úzce spolupracuje také s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a o možnostech prevence a pomoci. Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

Soutěžní kvíz poběží do konce letošního února, poté bude následovat losování vítězů a prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.KPBI.cz.

(pan)