Silný mráz vytrvá do poloviny příštího týdne

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Meteorolové dále varují před silným mrazem. Teploty v místech se zmenšenou oblačností budou klesat na na -12 až -17 °C, ojediněle až k -20 °C. Lehce nás potrápí i smog.

Počasí u nás ovlivňuje mohutná tlaková výše, která sahá od Britských ostrovů až po Rumunsko. Konkrétně pro Středočeský kraj je silný mráz vyhlášený do soboty 21. ledna 10 hodin.

„Předpokládáme, že silné mrazy budou přetrvávat v České republice minimálně do poloviny přístího týdne. Výstrahu budeme upřesňovat v sobotu 21. ledna podle aktuálních předpovědních materiálů,“ doplnili meteorolové.

Odborníci doporučují nejen přiměřeně teplé oblečení ve více vrstvách od hlavy až po paty, ale také omezení pohybu venku pro malé děti, nemocné a staré lidi. To je důležité i kvůli zvýšenému smogu, který se na konci tohoto týdne bude držet i v našem kraji.

Proti prochladnutí dále pomáhá tělesný pohyb, teplý nápoj a jídlo. Alkoholu bychom se měli vyvarovat, protože rozšiřuje cévy a tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla.

(red)