Sezona pivních festivalů začne v Karlštejně

Foto: archiv organizátorů Pivního festivalu Řevnice

DOLNÍ POBEROUNÍ – S pivními festivaly se letos v květnu roztrhl pytel. K již tradičnímu sedmému svátku piva v Řevnicích letos přibude Letovské chmelení a podruhé se koná pivní festival v Karlštejně.

Karlštejn bude hostit slavnosti piva 13. května od 10 hodin. Kromě bohaté nabídky piva uvidíte umělecké bednáře z Plzně, školu čepování a soutěže v podání vicemistra republiky Bena Jeřábka a jeho kolegyně Marie Weberové a uslyšíte kapelu Moped 58 Vojty Hubingera i Wanastovy vjecy revival. Vstupné je letos zdarma.

Na Letovském chmelení můžete v pátek 19. května od 15 hodin na návsi ochutnat skvělé pivovary z okolí a poslechnout si kapely Maybe Band a Los Fotros. Jako hřeb večera zahraje od 20 hodin kapela Vosí hnízdo.

Vyhlášený Pivní festival Řevnice proběhne na řevnickém náměstí v sobotu 27. května od 11 do 19 hodin. Návštěvníci se můžou těšit na tradiční účastníky i věhlasné nováčky mezi pivovary, swingovou kapelu The Mole’s Wing Quintet (pořadatelé plánují krátkou taneční swingovou školu) i nedaleký jarmark se zázemím pro děti. Tradiční položkou na festivalovém menu je přehlídka domovarníků z blízkého okolí, kteří představí vzorky své práce. Pivovar Řevnice přichystá rovněž tradiční prohlídky provozu pro zájemce.