Senioři opět šijí na pomoc dětem za hranicemi

Ilustrační foto: KÚSK

Senioři a zdravotně postižení ze středních Čech opět budou na dálku pomáhat dětem v rozvojových zemích. Letošní ročník soutěže Miss panenka odstartoval včera 15. června.
 „Loňský první ročník soutěže se u našich seniorů a klientů setkal s velmi pozitivním ohlasem. Zapojilo se přes dvacet institucí a přišlo nám bezmála sedmdesát panenek. Letošní jaro bylo pro obyvatele našich zařízení náročné. Přes dva měsíce prožili v obavách o své zdraví kvůli koronaviru a bez možnosti setkávat se se svými rodinami. Proto jsem si jistá, že pro mnohé může být rozptýlení při šití panenek velmi vítané,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová /ANO 2011/.

Na výrobu panenek podle předem daných střihů je čas do konce srpna. O nejkrásnějších výrobcích bude hlasovat veřejnost během září a v říjnu budou vyhlášeny výsledky. Všechny vyrobené panenky budou poté nabízeny k symbolické adopci za 600 korun v rámci projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ na e-shopu UNICEF ČR. Cena jedné panenky odpovídá nákladům na očkování pro jedno dítě.

Vše o soutěži najdete zde.

(lib)