Otevírají trhy či řemeslníci

Ilustrační foto: archiv

Od pondělí 20. dubna otevírají farmářské trhy, řemeslníci, autobazary nebo autosalony. V maximálně 10členných skupinách mohou trénovat profesionální sportovci.

Své dveře odemkly i vysoké školy, ale jen pro studenty posledních ročníků, zejména kvůli konzultacích. Ode dneška se mohou ve stejném počtu konat také svatby.

Všichni ale musí dodržet specifické hygienické podmínky. V autosalonech se například objednávají na určitou hodinu, aby v místnosti nebylo najedou hodně lidí. Sportovci kromě omezení počtu dodržují dvoumetrové rozestupy, stejně jako návštěvníci trhů. Na všem místech také musí být dezinfekce.

Návrat ke standardním úředním hodinám postupně hlásí i úřady.

Vláda rozdělila postupně uvolňování restrikcí do pěti etap. Od dalšího pondělí 27. dubna se zpřístupní provozovny do 200 m², které nejsou v nákupních centrech nad 5000 m² a nejedná se o provozovny, které budou otevírány v dalších vlnách.

Vše je ale podmíněno příznivými epidemiologickými statistikami. Ty nyní vypadají velmi uspokojivě, a tak není vyloučeno, že se některé restrikce vláda uvolní dříve, než původně naplánovala.

(lib)